Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Kasım 2017

Karadeniz Turu

Karadeniz Turu

BOYDAN BOYA ‘ A DAN Z ‘YE KARADENİZ TURU ( 8 GECE – 9 GÜN )

Tur Programı

1.GÜN – BURSA, İZMİT, BOLU
Saat 18.00 ‘de Üçkuyular , 18:30 konak sabancı kültür merkezi, 19:00 alsancak sevinç pastanesi 19:30 bornova migros hareket noktamızdan gelen konuklarımızı aldıktan sonra Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Sakarya yolunu izleyerek, gerekli molaların ardından sabah; Bolu ‘ya ulaşıyoruz.

2.GÜN- ABANT, DEVREK, BARTIN, AMASRA, SAFRANBOLU
İlk gezimiz 1350 metre yükseklikte cam ve kayın ağaçları ile cevrili içinde nilüferler yüzen bir doğa harikası olan ABANT GÖL’ü… Göl çevresinde bir tur atıp yürüyüş yapıyoruz. Doğanın güzelliğini fotoğrafladıktan sonra buradan ayrılıpMENGEN, DEVREK üzerinden BARTIN ve daha sonra AMASRA’ya geliyoruz. Yol üzerinde ANADOLU’da tek örnek olan ROMA’nın gücünün ve ihtişamının göstergesi ROMA YOL ANITI (KUŞ KAYASI’nı) geziyoruz. Daha sonra FATİH SULTAN MEHMET’in “Dünyanın gözü bu mu ola?” dediği AMASRA’yı panaromik olarak seyredip fotoğraflayacağımız BAKACAK TEPE’sinde kısa bir mola veriyoruz. Sonra AMASRA’ya iniyoruz. CENEVİZ KALESİ, TARİHİ BİZANS KÖPRUSU, ÇEKİCİLER ÇARŞISI’nı gezip alış veriş yaptıkdan sonra bu şirin ilçemizden ayrılarak SAFRANBOLU’ya geliyoruz. Orijinal mimari dokusu ve tarihi örgüsü ve safran lokumları ile ilgi odağı olan SAFRANBOLU’da öğle yemeğimizi alıyoruz. CİNCİ HAN, KÖPRULU MEHMET ALİ PAŞA CAMİİ, KAYMAKAMLAR KONAĞI, YEMENECİLER ve ARASTA ÇARŞILARINI gezdikten sonra Buradan ayrılarak KASTAMONU’ya geliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama:                KASTAMONU MÜTEVELLİ OTEL . http://www.mutevelli.com.tr/

3.GÜN-KASTAMONU, SİNOP, GERZE, BAFRA, SAMSUN
Alacağımız sabah kahvaltısı sonrası otelimizden ayrılıyor, KASTAMONUturuna başlıyoruz. ATATÜRK’ün ilk şapka giyerek kıyafet inkılabını başlattığı bu kentimizde KURTULUŞ SAVAŞINDA TÜRK KADININ sembolu olan ŞERİFE BACI HEYKELİ, NASRULLAH CAMİİ, HÜKÜMET KONAĞI, EL SANAATLARI ÇARŞISIgezilip görülecek yerler arasındadır. Buradan ayrılıp TAŞKÖPRÜ, BOYABAT yolu ile SİNOP’a geliyoruz. Dizilere konu olan SİNOP HAPİSANESİ, SİNOP KALESİ’ni gezdikten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından SİNOP’dan ayrılıyoruz.GERZE, BAFRA yolu ile SAMSUN’a geliyoruz. Kurtuluş Savaşımızın başladığı bu kentimizde ilk göreceğimiz yerler TÜTÜNCÜ İSKELESİ ve İLK ADIM ATATÜRK ANITI’dır. 19 MAYIS 1919 gün SAMSUN’a bu iskeleden çıkan ATATÜRK ve Silah arkadaşları onları karşılayan yerli halkı temsilen yapılmış heykellerden oluşan kompozisyon bizleri çok duygulandırıyor. Daha sonra Avusturyalı heykel traş KRİPPEL’in yaptığı Dünyaca ünlü ATATÜRK HEKELİ önünde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra BANDIRMA VAPURUNU ziyaret ediyoruz. 19 Mayıs 1919 da ATATÜRK’ü SAMSUN’a getiren BANDIRMA VAPURU’nun birebir ölçüleri ile yapılmış olan bu tarihi mekanı geziyor çok duygulanıyoruz. SAMSUN’da 3* YAFEYA OTEL’e geliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. ( www.yafeyaotel.com)

YAFEYA HOTEL – http://www.yafeyaotel.com/ SAMSUN

4.GÜN: ORDU, GİRESUN,AKÇAABAT,Kayabaşı Yaylası
Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, Çarşamba‘da Yeşilırmak üzerinden geçip, ÜNYE’ye ulaşıyoruz. Bolaman üzerinden sahil yolunda mavi ve yeşilin muhteşem tonlarını yakalayarak Perşembe‘ye ulaşıyoruz. Burada mitolojide argonot efsanesine mekân olan Yason (Iason) Burnu‘nda Yason Klisesi’ni (Aya Nikola) görüyoruz. Ardından yolculuğumuzu sürdürerek, Ordu’ya ulaşıyoruz. Ordu’da şehri 450 mt. Yükseklikten seyredebileceğimiz Boztepe’ye çıkıyoruz. Muhteşem sahili ve vadileri kuşbakışı seyredip, fındığı ile ünlü Giresun’a hareket ediyoruz. Giresun Kalesi ve Topal Osman’ın Mezarını ziyaretimizin ardından, Trabzon’un köftesi ile ünlü kıyı ilçelerinden, Akçaabat ’a geçiyoruz. Meşhur köftesini Nihat Usta‘da yedikten sonra,Minibüslerimize biniyor ve ardından, Akçaabat ‘tan denizden yüksekliği 1400mt olan , muhteşem bir manzaraya sahip otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

HIDIRNEBİ YAYLAKENT – http://hidirnebiyaylakent1.com/ AKÇAABAT

5.GÜN: RİZE, ÇAMLIHEMŞİN, AYDER
Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, ve Ayasofya Müzesi’ni geziyor ve Trabzon ’a özgü gümüş işleme sanatı örneği olan “Kazaziye”(hasır bilezik), alış verişi için serbest zaman alıyoruz. Ardından, şehri tepeden gören Soğuksu semtine çıkıp, Atatürk Köşkü‘nü geziyoruz. kısa bir yolculuğun ardından dik yamaçlı vadileri, zümrüt yeşili yaylaları, tarihi kemerleri, coşkun akan dereleri ile ünlü turizm beldelerinden Rize’ye ulaşıyoruz. Şehir içinde gerçekleştireceğimiz turun ardından, Ziraat Çay Bahçesi gezimizi gerçekleştirip, çaylarımızı yudumluyoruz. Ardından Rize Bezi alışverişi için atölyelerde mola vererek, serbest zaman alıyoruz. Daha sonra, Hemşin, Hala, Polovit, Elevit ve Tunca dereleri ile beslenen Fırtına Dizisi’nin ve Sonbahar Filmi‘nin de çekildiği, ünlü Fırtına Deresi kenarında öğle yemeğimizi alıyoruz. Çamlıhemşin‘den Hala Deresini takip ederek, 1350 Mt. Yükseklikteki Ayder Yaylası‘na çıkıp, otelimize yerleşiyoruz. Kalegon mevkii ve Gelin Tülü şelalesi gezilerimizin ardından. Akşam yemeğine kadar yaylada serbest zaman alıyoruz. İsteyenlere ekstra KAVRON Gezisi.

SERENDER OTEL -http://www.ayderserender.com/ AYDER

6.GÜN: SARP-BATUM-ARTVİN-HOPA

Daha sonra, Hopa ‘ya gidiyoruz. Sarp sınır kapısında Son Türk evini ve Gürcistan evlerini görüyoruz. Ve ardından Batum’a giriyoruz sınır kapısından, Batum’dasırasıyla Katedral,Avrupa Meydanı,Gonia Hisarı Orta Cami,BotanikParkı gezildikten sonra Sarp’a dönüş.Sınırda geçireceğimiz zamanın ardından Hopa daki otelimize geliyoruz ve akşam yemeği ve konaklama RİZEDE

PERONTİ HOTEL http://www.peronti-otel.com.tr/? HOPA

7.GÜN: OF, ÇAYKARA, UZUNGÖL, SÜMELA MANASTIRI,ZİGANA
Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, Trabzon’un en doğu ilçelerinden biri olan, OF ‘a hareket ediyoruz. Çay Fabrikası ziyaretinde bulunup, çay üretimi hakkında bilgi alıyoruz. Daha sonra, Çaykara ‘ya ulaşıp, 1090Mt. Yükseklikte etrafı tamamen çam ormanlarıyla kaplı vadinin tam ortasında bulunan Uzun Göl’e çıkıyoruz. Öğle yemeğinin ardından, Maçka’ya hareket ediyoruz. . Maçka yoluyla Sümela Manastırı‘na gidiyoruz. 1150 metre yükseklikte Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde bulunan, halk arasında Meryem Ana Manastırı olarak ta bilinen bu eseri geziyoruz. Turumuzun sonunda, yamaçta doğa ile baş başa bungalovlardan oluşan Zigana Tatil Köyü‘ne ulaşıp, evlerimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğini Karadeniz eğlencesi eşliğinde aldıktan sonra geceleme bungalov evlerde.

ZİGANA GÜMÜŞKAYAK YAYLAKENT – TRABZON

8.GÜN: GİRESUN, ORDU, SAMSUN, AMASYA
Otelimizde sabah kahvaltısını yapıyor ve Orman manzaraları eşliğinde devam eden yolculuğumuz sonrası bir zamanlar ülkemizin en uzun karayolu tüneli olan Zigana tünelini geçiyor ve Zigana Tüneli, Tarihi İpek Yolu hakkında bilgiler alarak, göz kamaştırıcı zengin oluşumların bulunduğu Karaca Mağarası görmeye gidiyoruz. Denizden 1550m yükseklikte Karaca Mağarası ‘na varıyoruz. İnanılmaz güzellikte sarkıt ve dikitlerle süslenmiş mağaranın içerisi adeta bir sanat galerisi gibi. Mağarada damlataşı şekilleri, sarkıtlar, dikitler, sütunlar, org desenli duvarlar, mağara çiçekleri, mağara incileri ve traverten basamakları gibi birçok doğa harikasını bir arada görebilirsiniz.Gezi sonrası serbest zaman. GüzellikY iksiri kuşburnu ürünlerini, pestil-köme’yi, ceviz içi gibi çerezleri, ağaç işleri ürünlerini, Gümüşhane hatırası çeşitlerini bakıyoruz. Gümüşhane, üzerinden Amasya’ya hareket ediyoruz. Şehri Amasya, Arkeoloji müzesi, Mumyalar Müzesi, fikir, zikir ve şükür felsefesi üzerine kurulmuş olan II. Beyazıt külliyesi, Alçak Köprü,Kızlar Sarayı,Hazeranlar konağı ve Kral Mezarları‘nı görüyor ve Amasya’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
HARŞENA HOTEL – http://www.harsenaotel.com/AMASYA

9.GÜN: ÇORUM, ANKARA, AFYON, İZMİR

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, Ferhat-Şirin efsanesine konu olan Ferhat Su Kanalları ‘nı görüyoruz. Kısa bir yolculukla ulaştığımız Çorum ‘da leblebi alışverişi için aldığımız molanın ardından, Ankara(Ata mıza saygı duruşu için ANITKABİR ziyaretinden sonra , Afyon, Uşak, yolunu izleyip, gerekli molalardan sonra İzmir ‘e ulaşıyoruz. Bir dahaki organizasyonlarımızda buluşmak dileğiyle ayrılıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR
*Tüm Ulaşım ve Çevre Gezileri
*Lüks Otobüs ile seyahat
*7 Gece 3*-4* Otel Konaklaması
*Otellerde Sabah Kahvaltısı
*Otellerde Akşam yemekleri
*Profesyonel Rehberlik *Hizmetleri
*Araç içi İkramlar
*Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
*Öğle Yemekleri,
*Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar
*Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 15 TL. )
*Müze ve Ören Yeri Girişleri
*Ekstra Etkinlikler, Minibüs Ücretleri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz