Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Kasım 2017

Kapadokya Turu

Kapadokya Turu

 Tur programı

1.PROGRAM
27 EKİM GECE ÇIKIŞLI
28-30 EKİM
( 3 GÜN – 3 GECE )

1.GÜN İZMİR – KAPADOKYA

Gece yolculuğu yaparak turumuza başlıyoruz. Öncelikle rehberimizden alacağımız 4 günlük tur hakkında bilgimizin ardından çeşitli molalar vererek sabah saatlerinde Kapadokya’ya ulaşıyoruz , serbest kahvaltı sonrası Yörenin 3 kalesinden ( Başhisar – Ortahisar – Uçhisar ) en görkemlisi olan Uçhisar Kalesine tırmanıyor, yöreyi kuşbakışı seyrediyoruz. Aziz Simeon vadisi olarakta bilinen Paşabağına gidip, Peri Bacalarının oluşumunu rehberimizden dinliyor,Genç-Yaşlı-Ölü Peri Bacalarını görüyor, Dünyanın en güzel Peri Bacalarını fotoğraflıyor ve vadide eğlenerek geziyor, Zelve vadisinden sonra Çavuşin köyünü geçerken rehberimiz bilgi veriyor ve çamurun sanata dönüştüğü çömlek atölyemizde çömlek yapımını izliyoruz. Öğlen yemeği sonrası Göreme Açık Hava Müzesinde Kızlar ve Erkekler Manastırı, Aziz Basil Kilisesi,Aziz Barbara Kilisesi,Elmalı Kilise,Yılanlı Kilise,Karanlık Kilise,Çarıklı Kilise ve Tokalı Kiliselerini gezip Akşam yemeği için otelimize dönüyoruz.

2. GÜN İZMİR – KAPADOKYA

Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Kızılırmak köprü geçişi yapıp , Hacı Bektaş ilçemize geçiyoruz.Hacı Bektaşi Veli’nin kabrinin olduğu Hacı Bektaş Külliyesinde Nadar avlusu,Dergah avlusu ve Huzur-u Pir’i geziyor,Dergah ve Alevilik hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz.Daha sonra Hacı Bektaşi Veli’nin 40 gün içinde kaldığı kaya olan Delikli Taş’a gidiyor ve bir Alevi inancını gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bu bölgenin el sanatı merkezi olan Onnix taşı üretim merkezine giderek taşın ne şekillere dönüştüğünü görüyoruz. Öğlen yemeğimizden sonra Antik adı Melagobia olan KAYMAKLI yer altı şehrine Damat İbrahim Paşa’nın şehri NEVŞEHİR’den geçerek ulaşıyor ve bu 9 katlı şehri rehberimizin anlatımıyla hayretler içinde geziyoruz. Yalnız güvercinlerin evlerinden oluşan Güvercinlik vadisini güvercinlerle ilgili bilgi alarak fotoğraf çekip geziyor ve otelimize geçiyoruz. yemek sonrası Kapadokya eğlencesi Türk Gecesine gidiyoruz.(ekstra)

3. GÜN İZMİR – KAPADOKYA

Sabah otelde serbest kahvaltı sonrası yola çıkıyor ve bir krater gölü olan Nar Gölünde ilk molamızı veriyoruz. Ihlara vadisinde hep beraber yürüyerek harika fotoğraflar çekiyor, Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliseyi geziyoruz. Ihlara gezisi sonrası ve dönüş yoluna giriyoruz. Yolumuzun üstünde öğle yemeği ve Konya Mevlana Türbesi için serbest zaman verip belirlenen saatte otobüste buluşup yola çıkıyoruz gece İzmir’imize varıyor ve siz saygın gezi dostlarımızla bir sonraki gezimizde de buluşmak üzere ayrılıyoruz.
4* STONE CONCEPT HOTEL KONAKLAMALI

ÜCRETE DAHİL OLANLAR
* ULAŞIM
* 4* HOTEL KONAKLAMASI
* REHBERLİK HİZMETİ
* HOTELDE 2 AKŞAM YEMEĞİ
* HOTELDE 2 SABAH KAHVALTISI
* ARAÇ İÇİ İKRAMLAR
* SEYAHAT SİGORTASI

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
* MÜZE-ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
* ÖĞLEN YEMEKLERİ
* EXTRA HARCAMALAR
* HOTELDE EXTRA İÇECEKLER
* TÜRK GECESİ
* BALON

Otellerden hareket saatlerini rehber belirleyecektir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapılabilir. Gezimize; spor ayakkabısı, yaylarda konaklamalarda kalın mont, fotoğraf makinesi, şemsiye, güneş gözlüğü getirmenizi öneririz.

*Araçta ve Tesislerde kaybolan eşyalardan Acentamız sorumlu değildir.
* 07-12 yaş arası çocuklar otel konaklama rezervasyonunda, iki büyük yanında kalmak koşulu ile çocuk indiriminden yararlanabilirler.
* Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir .
* Acenta zorunlu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Acenta sorumlu tutulamaz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz