Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Kasım 2017

İstanbul Çıkışlı Edirne Turu

İstanbul Çıkışlı Edirne Turu

İstanbul Çıkışlı Edirne Turu, günübirlik olarak İstanbul çıkışlı hareketli kalkışlı Edirne turu. Osmanlı’nın başkentliğini yapmış tarihi şehir sizleri bekliyor.

İstanbul Çıkışlı Edirne Turu

Günübirlik Edirne Turu Buluşma Noktaları;

06:30 Kadıköy Eski Salı Pazarı

07.00 Beşiktaş Yıldız Camii Önü

07:30 Bakırköy Ömür Plaza Önü

08:00 Beylikdüzü Migros Önü

İstanbul Çıkışlı Edirne Turu

Osmanlı İmparatorluğunun Trakya’da önemli bir kültür mirası olan Camileri, çarşıları, köprüleri, tarihi evleriyle kültürel mirasın en yoğun hissedildiği sınır kenti Edirne’ ye yolculuğumuz başlıyor.

Edirne’ ye varışımızın ardından Şehir merkezinde yer alan kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, yazılarıyla ünlü Eski Camii, (Ulu Camii) ve Mimar Sinan‘in “Ustalık Eserimdir” dediği ünlü Selimiye Camii ile Arasta Carsısı, Ali Paşa Çarşısı, Tarihi Rüstem Paşa Kervansarayı, gezilerinden sonra Edirne’nin ünlü Deva-i Misk tatlısı, Badem Ezmesi, Edirne Peyniri Edirne’ nin eski bir geleneği Aynalı Gelin Süpürgesi, Yöresel Meyve Sabunları alma fırsatını bulacağımız gezimiz sonrası serbest zaman içinde rehberimizin de tavsiyesi ile öğlen yemeği meşhur Edirne ciğeri yeme imkanı.

Öğle yemeği molası ardından günübirlik Edirne turumuzda, 24 Temmuz 1924 Lozan Barış Antlaşması’yla Türk toprakların katılan Edirne’ye 4 km.lik doğa ve tarihi yoluyla bağlanan Karaağaç Gezisi, Tarihi Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı, Tren İstasyonu gezilerimizin ardından II. Balkan savaşları sırasında Edirne savunmasının yapıldığı askeri mimari örneği Bucuk Tepe Tabyasında Sükrüpaşa Anıtı, Balkan Savaşı Müzesi, Sırp sındığı Savaşı Müzesi Saray içi gezisi,Tarihi Kırk Pınar Yağlı Güreş Meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Saray Köprüleri Tunca ve Meriç nehri kıyıları, Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan’ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne Saray kalıntılarında ve Babüssade, Saray Mutfakları, Cihannüma Kasrı, Kum Kasrı ve Hamamı, Balkan Şehitliği 16.yy.da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II.Beyazid Külliyesi Sağlık Müzesi gezilerinin ardından gezimiz sonlanıyor.

İstanbul Çıkışlı Günübirlik Edirne Turu Fiyatları

KİŞİ BAŞI ÜCRET:

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  • Lüks Araçlarla Ulaşım
  • Araç İçi İkramlar
  • Tüm Çevre gezileri
  • Öğle Yemeği – Meşhur Edirne Ciğeri

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler:

  • Yolda ve mola yerlerinde yapılan harcamalar
  • Müze ve Ören yeri giriş ücretler

İstanbul Çıkışlı Günübirlik Edirne Turu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz