Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Kasım 2017

İstanbul Çıkışlı Abant Turu

İstanbul Çıkışlı Abant Turu

İstanbul Çıkışlı Abant Turu, İstanbul çıkışlı hareketli kalkışlı Günübirlik Abant Turu. İstanbul – Abant – Sapanca – İstanbul

İstanbul Çıkışlı Abant Turu

Abant Gölü yeraltında meydana gelen tektonik çöküntüler sonucunda büyük taş bloklarının vadiyi doldurmasıyla oluşmuştur. Deniz seviyesinden yüksekliği 1328 m. yüzey genişliği 1.25 km2 olup maksimum 18m. derinliktedir. Tektonik kökenli göl Kuzey Anadolu fay hattında bulunmaktadır. Abant Gölü’nü dağlardan gelen kar suları ve bir iki küçük dere beslemektedir. Gölden dışarı taşan temiz ve doğal su Dirgene Çayı’dır (Atıcı ve Obalı 2002). Abant Gölü çevresinde sıralanan dağların zirveleri tabiat parkının sınırlarını oluşturmaktadır. Tabiat parkının en yüksek noktası 1794m. ile Erenler Tepesi iken en düşük noktası 1328m. ile Abant Gölü seviyesidir (OBM,1991). Abant gölü kış aylarındaki hızlı hava soğumaları nedeni ile kıyıdan başlayarak tamamen donmaktadır.

İstanbul Çıkışlı Abant Turu

KİŞİ BAŞI ÜCRET:

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  • Lüks Araçlarla Ulaşım
  • Araç İçi İkramlar
  • Tüm Çevre gezileri
  • Öğle Yemeği – Sucuk Ekmek

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler:

  • Yolda ve mola yerlerinde yapılan harcamalar
  • Müze ve Ören yeri giriş ücretler

İstanbul Çıkışlı Abant Turu Detayı

İstanbul çıkışlı günübirlik Abant turu için; saat 06.00’da Metoroport AVM Otopark önünden 06.30’da Beşiktaş Dedeman Otel Önü Yıldız posta caddesi 07.00’de E-5 Uzunçayır Otobüs Durağından 07.20’de Çayırova Mc Donalds önünden hareketle,son model konforlu otobüslerimizde araç içi ikramlar ile İzmit istikametinden Sapanca‘ya hareket ediyoruz.

Sapanca’da alacağımız kahvaltının ardından rehberimiz eşliğinde Sapanca gölünü tanıyoruz ve bu bölgeyi keşfetmek için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Abant’a hareket ediyoruz. Bolu ili sınırları içinde yer alan aynı isimli tabiat parkına ulaşıyoruz.Doğanın eşsiz manzarasının tadını çıkarabilmek için öncelikle rehberimiz eşliğinde bir yürüyüş yapıyoruz.Yürüyüşümüz sırasında muhteşem manzara eşliğinde kartpostal gibi fotoğraflarımızı çekiyoruz.

Göl yürüyüşünün ardından muhteşem doğa eşliğinde yemek zamanı geliyor. Sucuk ekmek ve içecek ikramımız ile siz değerli misafirlerimizi ağırlıyoruz. Yemek sonrası serbest zamanda Abant pazarını gezebilir, faytona binebilir ya da kızaklar ile kayabilir ( hava koşullarına göre değişebilir) doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Serbest zamanda geçirilen eğlenceli saatlerin ardından otobüsümüze binerek eğlenceli bir yolculukla İstanbul’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolculuk sonunda siz değerli misafirlerimizle bir sonraki turda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

İstanbul Çıkışlı Abant Turu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz