Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Kasım 2017

Günübirlik Selanik Turu

Günübirlik Selanik Turu

Günübirlik Selanik Turu, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evin yer aldığı Yunanistan Selanik günübirlik tur ve gezi programı.

Günübirlik Selanik Turu

Yunanistan‘ın ikinci en büyük şehri Selanik’tir. Selanik tarihi ve kültürel eserler bakımından da zengindir. Yunan – Rum, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemine ait çok sayıda eser bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti tarihi açısından da önemlidir. Ülkemizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk‘ün doğduğu ev Selanik şehrindedir. Müze haline getirilmiş ve ziyarete açılmıştır.

Günübirlik Selanik Turu için; İstanbul, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli ve Çanakkale illerinden uygunluk bulunmaktadır. Diğer illerden mesafeye bağlı olarak özel bir program ve zamanla ile mümkün olabilmektedir.

Günübirlik Selanik Turu

Günübirlik Selanik turu programı ile aşağıda yer alan noktaları gezip görebileceksiniz;

 • Atatürk’ün Doğduğu Ev
 • Aziz Dimitros Kilisesi
 • Selanik Kalesi
 • Beyaz Kule
 • Büyük İskender Anıtı
 • Aristotales Meydanı
 • Zafer Takı Bey Hamamı
 • Hamza Bey Cami
 • Bedesten
 • Döner Kule
 • Aristoteles Üniversitesi

GÜNÜBİRLİK SELANİK TURU ÜCRETİ: TL KİŞİ BAŞI

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
– Profesyonel Rehberlik Hizmeti
– Klimalı Lüx Araçlarla Ulaşım
– Müze Girişleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
– Alış-veriş, yemekler ve diğer harcamalar

Günübirlik Selanik Turu Detayı

Tur planlanan illerde buluşma yeri ve saati farklılık göstermektedir. İstanbul ofisimizde saat 22.00’da buluşarak Selanik‘e hareket edeceğiz.

İpsala sınır kapısından Yunanistan’a giriş yapacak ve sabah saatlerinde Selanik’e ulaşım sağlayacağız. Öncelikle sabah kahvaltısı için serbest zaman vereceğiz. Serbest zaman güne bağlı olarak yolculuk esnasında da verilebilmektedir.

Öncelikle Selanik şehrine hakim ve yüksek bir noktadan bakmak için Kale tepesine çıkıyoruz. Buradaki panoramik gözlem sonrası şehir merkezine devam ediyoruz. Öncelikli durağımız Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ev olan Atatürk Evi Müzesi‘ni ziyaret ediyoruz. Ziyaret sonrası aynı cadde üzerinde bulunan Aziz Dimitros Kilisesi’ni de görüp devam ediyoruz. Sahil şeridinde kısa bir yürüyüş ile panoramik Selanik şehir turumuza başlıyoruz. Yürüyüş turumuzda Beyaz Kule, Büyük İskender Anıtı ve Aristoteles Meydanı bulunmaktadır. Meydan sonrası ise öğle yemeği ve alışveriş için bir süre serbest zaman vereceğiz. Döner Kule, Aristoteles Üniversitesi, Zafer Takı Bey Hamamı, Hamza Bey Cami, Bedesten devam ettiğimiz panoramik turumuzun öğle yemeği molası sonrasında yer alan noktalar olacaktır.

Selanik şehir turu sonrası Kavala’ya hareket ediyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 2 saat sürecek ve varışta mola vereceğiz. Kavala manzarasında kahve molamız öncesi Mehmet Ali Paşa‘nın evini ziyaret edeceğiz. Ziyaretimiz Günübirlik Selanik Turu programımızın son noktası olup sonrasında Türkiye’ye hareket ediyoruz.

Tüm gümrük işlemleri sonrası giriş yapıyor ve başladığımız noktada turumuzu sonlandırıyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz