Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Kasım 2017

Günübirlik Kazdağları Turu

Günübirlik Kazdağları Turu

Günübirlik Kazdağları Turu, dünyanın önemli oksijen merkezi olan Kazdağları kuzey yamaçlarında yer alan Ayazma bölgesine günübirlik gezi turu programımız.

Günübirlik Kazdağları Turu

Kazdağları dünyanın önemli bir oksijen merkezidir. Sürekli esen rüzgarı havayı her daim temiz tutar. Bilinenin aksine Edremit körfezi tarafı yani güney tarafı değil, ak çam, kayın, meşe ve kestane ağaçlarıyla çevrili kuzey yamaçları oksijenin en bol olduğu bölgesidir. Kazdağları Milli Park statüsünde koruma altındadır. Fauna ve flora çeşitliliği bakımından da oldukça zengindir.

Kazdağlarının kuzey yamaçlarında yer alan en popüler ziyaret noktası ise Ayazma‘dır. Orman içinde oluşu, akar suyun bulunması ve Truva Destanı‘nın başlangıç yeri olması ün kazanmasını sağlamıştır. Mitolojiye göre Tanrılar dağı İda‘nın giriş kapısı Ayazma‘dır. Burası insanoğlunun gidebileceği son noktadır.

Kazdağları’nın oksijen cenneti ormanları ve Ayazma’nın serin suları sıcak yaz günlerinin stresini almak için sizleri bekliyor…”

Günübirlik Kazdağları Turu Ayazma

Çanakkale merkez hareketli günübirlik Kazdağları Ayazma turu programı ile aşağıda yer alan noktaları gezip görebileceksiniz.

  • Bayramiç Hadımoğlu Konağı
  • Ayazma Şelalesi
  • Yürüyüş Parkuru
  • Su Mağaraları
  • Evciler Köyü

KAZDAĞLARI TURU ÜCRETİ: 80 TL KİŞİ BAŞI

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
-Profesyonel Rehberlik Hizmeti
-Klimalı Lüx Araçlarla Ulaşım
-Öğle Yemeği (Alabalık Izgara + Salata + Su)
-Milli park giriş ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
– Yemekler Esnasında Alınacak İçecekler
– Alış-veriş ve diğer harcamalar

Günübirlik Kazdağları Turu Detayı

* Sabah 09.00’da Çanakkale feribot iskelesinde buluşup Bayramiç Ayazma’ya hareket ediyoruz.

* 17.yy da inşa edilen, uzun bir dönem Bayramiç Sancaktarlığı binası olarak kullanılan, Osmanlı sarayından getirilen eşyalarla süslenmiş, ahşam ve alçı oyma resimlerle bezenmiş ve günümüzde Etnoğrafya Müzesi olarak kullanılan Bayramiç Hadımoğlu Konağı‘nı ziyaret ediyoruz.

* Kazdağları Milli Parkı’na giriş yapıyor ve Ayazma’ya ulaşıyoruz. Rehberimiz eşliğinde; su mağaraları, şelaler, gözeler gezildikten sonra, öğle yemeğimizi alıyoruz. Kazdağları’na özel Kiremitte Alabalık ve Salata menümüzü oluşturuyor.

* Öğle yemeğimiz sonrasında, rehberimiz eşliğinde yürüyüş parkuruna geçerek, serin çam ormanları içerisinde doğa yürüyüşü yapıyoruz. Katılmak istemeyen misafirlerimiz Ayazma Mesire Yeri’nde doğanın tadını çıkararak bekleyebilirler.

* Yürüyüş parkurumuzu tamamladıktan sonra dönüş yolculuğuna geçeceğiz. Çanakkale’ye varışımız sonrası sizleri uğurlayarak Günübirlik Kazdağları Turu programımızı sonlandıracağız.

DÜZENLEYEN: Günübirlik Kazdağları Turu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz