Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Kasım 2017

Günübirlik Kartepe Turu

Günübirlik Kartepe Turu

Günübirlik Kartepe Turu; İstanbul çıkışlı hareketli kesin kalkışlı günübirlik Kartepe Kayak Turu gezi programı.

Günübirlik Kartepe Turu

1600 metrelik bir zirvede, Marmara bölgesinin Samanlı sıradağlarının en yüksek noktası olan Kocaeli ili Maşukiye beldesi yakınında bulunan Kartepe önemli bir doğa ve kış turizmi merkezidir. Yaz aylarında doğası kış aylarında kayak tesisleriyle ziyaretçi akınına uğrar eski Kel Tepe.

Kartepe ormanlık bir bölgedir ve doğal güzelliklerle doludur. Ormanların içerisinde en çok ziyaret alan noktalarından biri de Kuzu Yaylası‘dır. Kartepe eteklerinden süzülen kar sularının beslediği göletlerde ülkemizin nefis alabalıkları da yetişir. Kartepe doğal yapısı ile hem yaz aylarında doğa tutkunlarının hem de kış aylarında kayak tutkunların akınına uğramaktadır. Ülkemizdeki kayak merkezlerine nazaran denize daha yakın bir kayak merkezidir Kartepe Kayak Merkezi. Marmara’nın en büyük kayak merkezi olan Uludağ’a göre ulaşımı ve yakınlığı ile özellikle İstanbul için çekiciliği günden güne artmıştır.

Günübirlik Kartepe Turu

Günübirlik Kartepe turu programı ile aşağıda yer alan noktaları gezip görebilecek ve aktivitelerden yararlanabileceksiniz;

  • Köy Usulü Kahvaltı
  • Maşukiye
  • Penguen Tepe Kayak Evi
  • Kartepe Kayak Merkezi
  • Doğa Yürüyüşü
  • Kayak Sporları
  • Kayak Eğitimi

GÜNÜBİRLİK KARTEPE TURU ÜCRETİ: TL KİŞİ BAŞI

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
– Profesyonel Rehberlik Hizmeti
– Klimalı Lüx Araçlarla Ulaşım
– Sabah kahvaltısı ve öğle yemeği (mangal)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
– Alış-veriş, yemekler, kayak malzemeleri ve diğer harcamalar

Günübirlik Kartepe Turu Detayı

İstanbul trafiğinin yoruculuğundan sizleri kurtarmak için evlerinize yakın noktalardan sizleri lüks otobüslerimiz ile transfer ediyoruz.

Buluşma noktalarımız Günübirlik Kartepe Turu öncesinde, rezervasyon aşamasında sizlerle karşılıklı irtibat sonrası belirlenmektedir.

Sabah 06.00’da buluşarak Günübirlik Kartepe Turu için hareket edeceğiz. İstanbul’dan ayrılışımız sonrası Kocaeli istikametinde hareket ediyoruz.

Erken saatlerde yola çıktığımız için öncelikle kahvaltı için mola veriyoruz. Kahvaltı molası için tercih edeceğimiz nokta Maşukiye olacaktır. Maşukiye bölgenin çok yakınındadır. Günübirlik Kartepe Turu için kahvaltı sonrası devam edeceğiz.

Maşukiye yöresel ve doğal ürünleri meşhur bir kahvaltı yeridir. Sabah kahvaltımızda yöreden özenle toplanan ürünler özel kaplarda size servis edilir. Kahvaltı servisi masalara serpme olarak yapılmaktadır.

Maşukiye zengin köy kahvaltımızda çeşit olarak; peynir çeşitleri, zeytin çeşitleri, dört çeşit yöresel ev reçeli, yöresel bal, günlük taze kaymak, yöresel ev tereyağı, Boşnak eritme peyniri, taze olarak hamur işleri, kiremitte yumurta, biber ezmesi, sınırsız ekmek ve sınırsız çay bulunmaktadır.

Kahvaltı keyfimiz sonrasında Günübirlik Kartepe Turu için hareket ediyoruz. Kartepe Kayak Merkezi‘ne ulaşmak için dağ yolculuğumuz başlıyor.

Yaklaşık 30 dk lık doğa içerisinde seyir edecek bu yolculuğumuz sonrası Kartepe Kayak Merkezi‘ne varıyoruz. Yolculuğumuz esnasında kayak malzemeleri temin etmek için Penguen Tepe Kayak Evi‘ne uğruyoruz.

Günübirlik Kartepe Turu programımızın asıl noktası olan Kartepe Kayak merkezine ulaşıyoruz. Burada ulaşımı telesiyaj ve kızak hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Ancak bu hizmet ekstra olarak sağlanmaktadır.

Kayak keyfiniz esnasında sizler için özel olarak mangal keyfi yapıyoruz. Mangal keyfimizde sizlere sucuk veya köfte ikram edeceğiz. Yemek menümüze içecek de dahil olacaktır.

Kartepe Kayak Merkezi keyfimizi noktalayarak dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Günübirlik Kartepe Kayak turumuzu yine İstanbul’da sonlandırıyoruz. Varış esnasında sizleri sabah aldığımız noktalara geri bırakıyoruz.

Günübirlik Kartepe Turu Kahvaltı

Günübirlik Kartepe Turu Kahvaltı

Günübirlik Kartepe Turu Kayak Pisti

Günübirlik Kartepe Turu Kayak Pisti

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz