Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Kasım 2017

Günübirlik Balıkesir Turu

Günübirlik Balıkesir Turu

Günübirlik Balıkkesir Turu; Balıkkesir’in tarihi ve turistik değerlerini günübirlik Balıkkesir turumuza katılarak tanıyabilirsiniz.

Günübirlik Balıkesir Turu

TUR ADI: Günübirlik Balıkesir

TUR TARİHİ: Her gün

TUR SÜRESİ: Günübirlik

DURUM: Kesin Hareketli

KONTENJAN: Müsait

BAŞLANGIÇ SAATİ:  09.00

HAREKET NOKTASI: Balıkesir Meydanı

KATILIM ŞARTI: En az bir gün öncesinden Günübirlik Balıkesir Turu için kesin rezervasyon yaptırmış olmak gerekmektedir.

Günübirlik Balıkesir Turu

Balıkesir’in tarihi ve turistik değerlerini tanımaya yönelik günübirlik Balıkesir Turu.

Balıkesir’in tarihi ve turistik değerlerini günübirlik Balıkesir turumuza katılarak tanıyabilirsiniz.

Tur N0ktaları :

Antandros (Edremit-Altınoluk) Antik Kenti: Mysia’da İda Dağı eteğinde çok eski bir şehirdir. Adramytteion’undenize bakan çıkıntısının kuzey kenarında, Alkaios’a göre bir leleg yerleşimi, Skepsis’li Demetrios’a göre birKilikya kuruluş; Herodot’a göre bir Pelasg yerleşimi; Thukydides’e göre bir Aiol yerleşimi. Edonis ve Kimmerisgibi yan adları da vardır. Bu adların, Aristoteles’e göre Antandros’u işgal eden kavimlerden kaynaklanması gerekmektedir. Diğer bir söylentiye göre de; burada sonradan kovulan Andria’lılar tarafından kurulmuş olmasıdır.
Antandros bölgesinde, sikkelere göre Astria’nın doğusundaki Asponeus’da , İda dağlarından elde edilen ve özellikle gemi yapımında kullanılan ağaç (Odun-Kereste) ticareti ileri düzeydeydi.

Balıkesir Kaz Dağı (İda Dağı): Edremit Körfezi’nin Kuzeyinde bulunan Kaz dağları 21.300 hektarlık alanıyla deniz ve yeşilin tarihi dengeler ile doğanın kucaklaştığı zengin fauna ve florası ile ülkenin görülmeye değer yerlerindendir. Kazdağlarına ilçenin dört noktasından ulaşılabilir. Bunlar Zeytinli, Kızılkeçili Köyü, Güre Köyü veAltınoluk istikametinden çıkan orman yollarıdır.

Balıkesir Mesire Yerleri

Pınarbaşı: Yamaçtan akan bol ve buz gibi su yaz aylarında serinlemek için ideal bir köşedir. Orman Müdürlüğü’nce işletilmektedir. Ayrıca piknik alanı içerisinde Alabalık üretilen bir çiftlik bulunmaktadır.

Şahinderesi: Kazdağları’nın Altınoluk bölgesi eteğinde bulunmaktadır. Altınoluk’u tepeden görür.Temiz kaynak suları olan bol ağaçlı bir piknik yeridir. Ayrıca bir konaklama tesisi ve restoranı bulunmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz