Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Kasım 2017

Ankara Çıkışlı 23 Nisan Özel Akçakoca Turu

Ankara Çıkışlı 23 Nisan Özel Akçakoca Turu

» TUR PROGRAMI

                23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramın’da güzel bir vakit geçireceğimiz
                                                             Akçakoca Turumuz’da buluşuyoruz.
Karadeniz’in incisi Akçakoca’ya doğru kısa bir yolculuk…

Sabah 07.20’de SSCTUR ofis önünde buluşma ve hareket. Araç içerisinde kahvaltı paketi (pınar beyaz, zeytin, tereyağı, bal,reçel, çikolata, domates, salatalık, ekmek) ve gerekli molalar eşliğin de Doğu Karadeniz’in Batıya yansıyan yüzü Akçakoca’ya varmış oluyoruz. İlk olarak astım hastalığına iyi gelen Fakılı Mağarası’nagidiyoruz.Mağara gezimizi tamamladıktan sonra serbest zaman ve öğlen yemeği (Balık,salata, içecek ve çay ikramı) için Akçakoca merkeze gidiyoruz. Öğlen yemeğimizin ardından 1204-1261 yılları arasında Batı Karadeniz Bölgesinde hüküm sürmüş olan Cenevizlilerin yapmış olduğu Ceneviz Kalesi ve Karadeniz’in tek Mavi Bayraklı Plajı olan Kale Plajını geziyoruz. Burada verdiğimiz kısa fotoğraf molasının ardından mesire alanı olarak kullanılan dere kenarında yeşillikler içindeki Cuma Yanı Ören Yerine gidiyoruz.Asırlık çınarları, Evliya Cami ve Evliya Ahmet Dede Türbesini içerisinde bulunduran Cuma yanı Ören yerinde verdiğimiz molanın ardından 1877-1878 (93 Harbi) Osmanlı-Rus Savaşı esnasında Doğu Karadeniz’den Akçakoca’ya göçüp gelen Artvin Hemşinlilerinin köyü olan eski Armutlu Köyü’ne yani Hemşin Köyü’ne doğru hareket ediyoruz. Hemşin Köyünde küçük bir bahçe içerisinde yer alan Tarihi Hemşin Cami ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz ve 18.00-18.30 civarında Ankara’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde vereceğimiz gerekli molalar ve ikramlar eşliğinde 22:00-22.30 civarında Ankara’ya varmış oluyoruz.

Bir başka SSCTUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

» Kalkış Noktalarımız

 

07:20 Ssc Tur Ofis Önü

07:30 Milli Kütüphane

07:35 Ankamall Adese

07:45 Batıkent Carrfeour

08:10 Eryaman Göksu Göleti

 

» Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 

Lüks araçlarla ulaşım

Araç İçi İkramlar

Araçta Kahvaltı Tabağı (Zeytin,Pınar Bal,Pınar Krem Peynir,Nestle Çokokrem,Pınar Tereyağ,Çeri dometes salatalık taze fırın ekmeği sınırsız çay kahve su meyve suyu fanta sprite)

 

» Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 

Fakılı Mağarası Giriş ücreti (Giriş esnasında ödenir 3 TL )

Şahsi Harcamalar
Öğle Yemeği (Mevsim Balığı (Hamsi,Mezgit,İstavrit),Salata,Mısır ekmeği ve köy ekmeği Sınırsız içeçek Helva Çay) Mustafa’nın Yeri

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz